Srpen 2010

Představení panenek

18. srpna 2010 v 18:02 | Jenofa
Tímto bych ráda navázala na předchozí článek o tom jak jsem se dostala k šití pro panenky, přesněji pro Tonnerky. Proto bych také ráda představila své další panenky, na kterých šatičky zkouším.

Druhou panenkou u nás je hezká černovláska, která má tělo staršího typu. Dostala jsem ji od své přítelkyně. Slouží mi hlavně při výrobě šatiček jako zkušební modelka.
Tonnerka černovláskaTonnerka 2
Třetí panenka je zrzka
Check This Out Sydney. Přicestovala k nám nedávno ze Zábřehu . Z několika nabízených se mi zalíbila právě tato pro její jemný výraz v obličeji. Měla na sobě růžové šatičky a rozpuštěné vlásky. Učesala jsem ji do původního účesu, který jí, podle mého mínění, nejvíce sluší.
Tonnerka Zrzka 1
Tonnerka Zrzka 2
Tonnerka Zrzka 3
Čtvrtá panenka ( doufám, že už poslední ) přicestovala z Prahy. Je modrooká s hnědými vlásky. "Sydney Summer Concerto" z roku 2006. Přišla nahá, v perfektním stavu. Hned dostala nové šatičky a jak vidíte, je z ní pohledná kráska. Werichovo " šaty dělají člověka" platí pro panenky dvojnásob.

Tonnerka Modroočka 1
Tonnerka Modroočka 2
Tonnerka Modroočka 3


Konečně jsem se vysněné panenky dočkala a splnila jsem si tajné přání z mládí, oblékat ji podle svých představ. Sice jsem slíbila rodině že už další panenky nepřibudou, ale kdo ví…? Kdo si jednou panenku od pana Tonnera koupí, touží mít další.

Jak jsem se dostala k šití pro panenky

8. srpna 2010 v 16:37 | Jenofa
Vítám Vás na svém blogu, na kterém bych Vám ráda předvedla některé moje modely šatů pro panenky Barbie i pro panenky Tonner 16".

Na panenky Barbie nedám dopustit, protože jsou to krásné panenky pro mladší holčičky a výborně se na ně šije. Kéž bych měla takovou panenku v mém dětství. Vlastnila jsem pouze panenku kaučukovou s buclatým tělíčkem a šatičky, které jsem pro ni šila, jí často neseděly. Vždy jsem si představovala panenky podobné dnešním Barbínkám, avšak ty přišly až o mnoho let později.

V 10 letech jsem doma objevaila starý šicí stroj Singer a začala jsem šít nejen na panenky , ale také pro sebe a pak i pro celou rodinu.

K šití šatiček pro panenky Barbie jsem se dostala díky své vnučce. Té jsem ušila mnoho šatiček během několika měsíců. Kamarádky mé vnučky začaly obdivovat jeji nové šatičky na Barbie a tak jsem jich několik ušila i pro ně. Sklidily veliký úspěch a nakonec mi bylo řečeno, že bych šatičky mohla i prodávat.

barbie o mne
Tak jsem se dostala k Aukru, kde jsem šatičky začala vystavovat a prodávat. Do několika týdnů jsem si získala i několik stálých zákaznic, které bych zároveň touto formou ráda pozdravila a poděkovat jim. Právě díky jedné z nich jsem objevila nádheru panenek Tonner (velikosti 16").

Tonnerky mě opravdu fascinovaly, avšak jejich vysoká cena a cena jejich doplňků mě odrazovala od koupě. Nevydržela jsem dlouha a okouzlila mě panenka Sydney Chase vyrobená v roce 2009, kterou jsem si nakonec koupila. Zaujal mě její zasněný výraz a krásný hladký účes s drdůlkem.

Sydney Chase 1
Tato panenka k nám přicestovala z Prahy úplně nová v Evině rouše, byla opravdu kouzelná. A  když dostala šatičky tak úplně zazářila - viz. obrázky.

Sydney Chase 2
S dalším vyprávěním a představováním svých panenek budu pokračovat někdy přístě. Chystám také fotogalerii, kde budu dávat fotky těch nejkrásnějších šatiček, které jsem ušila. Takže se všichni máte na co těšit.